Jdi na obsah Jdi na menu
 


Catahoula - péče

29. 1. 2009

Péče

Leopardí pes není náročný na péči. Staráme se o něj podobně jako o každé jiné krátkosrsté a středně velké plemeno. V době línání je potřeba psa každý den kartáčovat vámi zvoleným vhodným kartáčem či gumovou rukavicí. Leopardí chlupy jsou krátké a tvrdé snadno se kamkoli zapíchnou a jsou pak úúúúppplněě všude. Proto si myslím, že každodenní kartočování v době největšího pouštění srsti je velmi důležité.

Péče o drápky je také důležitá. Leopardi mají velmi tvrdé a kvalitní drápy kvuli schopnosti lezení na strom pro účel lovu veverek a jiné zvěře. Drápky si každý pes sám brousí chůzí po tvrdém povrchu,ale dle potřeby můžeme Leopardovi drápy zastřihávat speciálními kleštěmi , které lze koupit v obchodě s chovatelskými potřebami či u veterinárního lékaře.

My naším Leopardům pravidelně při kompletním koupáním před výstavami nebo při nehodě na procházce,kdy si vyhlédnou nějaký bordýlek,čistíme ouška a zuby.

Samozřejmou péčí je, že pejsek má k dispozici kdykoli dostatek čerstvé vody  a pravidelný přísun kvalitní stravy a pohybu. Pokud se o svého Leoparda budete pečlivě starat všechnu Vaši péči a lásku Vám mnohonásobně oplatí.

 

Obrazek

 

 

 

 

http://files.benji-oudie.webnode.cz/200000000-dc6abdd64c/tartuga-banerek.gif