Jdi na obsah Jdi na menu
 


Catahoula - a sport

29. 1. 2009
Louisianský leopardí pes sportuje
 

Leopardí pes je pracovní plemeno. Má obrovskou sílu, houževnatost a chuť pracovat pro svého pána. Velmi rád je Leoparďák záměstnán. Proto uvitá každý sport či práci. Leopard je konkurence schopný pracant či sportovec dnešním sportovně a pracovně založeným plemenům. Setkáváme se s Leopardy na špičkových  místech v coursingu, frisbee. Pomalu se zvyšuje počet Leopardů, kteří skládají například zkoušky z poslušnosti. To je důsledek trpělivé  práce a sehranosti mezi Leopardem a pánem. Na začátku každého učení musí Leopard pochopit a přijít na chuť danému sportu,ale jakmile nalezne smysl a chuť něco dokázat, stává se z Leoparda dříč.

 

SPORTY:

 Weight Pulling - tažení břemen psem na dálku 10m, měří se čas.. naše Arsa je v tomhle moc dobrá, ten svalnatý hrudník je od toho :)

Agility - překonávání překážek psem na čas, jde o souhru psovoda se psem.. tento sport Arsu velmi baví od března 2009 začínáme chodit na agility do Komořan

Coursing  - běh psa za návnadou ... toto je velmi dobrý sportík na vybití, jen potom běžící zajíc při procházce se může stát problémkem

Canicross - běh psa připevněného s člověk volnou přirodou. Obdivuji lidi co to zvládnou toto není nic moc pro mé plíce :)

Frisbee - souhra psa a pána. Psovod hází létajícím talířem a pes se ho pokouší chytit